Поради і рекомендації вчителя-логопеда для батьків

Коли батькам слід звертатися за допомогою до логопеда? Консультація логопеда потрібна всім дітям трирічного віку. А також якщо дитина п’ятирічного віку важко викладає свої думки і не може побудувати свої висловлювання в логічному порядку. Це лише деякі з причин, за якими слід звертатися за допомогою до логопеда. Існує набагато більше таких причин.

Що саме батьки можуть робити, для того щоб допомогти своїй дитині правильно вимовляти звуки і слова?

Поради логопеда можуть стати в нагоді батькам, діти яких різного віку, тим більше що такі проблеми з’являються все частіше. Логопеди зазначили, що у дітей, які мають проблеми з мовленням часто поганий апетит. Такі діти відмовляються їсти тверді фрукти і овочі, наприклад, моркву або яблуко.

Така нелюбов до цих продуктів пояснюється тим, що щелепні м’язи погано розвинені, і їм важко пережовувати тверду їжу. В принципі погана мова є наслідком погано розвинених щелепних м’язів. Тому логопеди рекомендують привчати дитину їсти скоринки підсушеного хліба, або ще краще сухарі, жувати овочі і фрукти.

Це потрібно для того, щоб розвивати і тренувати щелепні м’язи. Також розвивати ці м’язи можна за допомогою надування щік, і перекочування повітря з боку в бік.

Логопеди радять розвивати дрібну моторику в дитини, для цього потрібно частіше рухати пальчиками. У цьому допоможе клавіші телефону або клавіатури, застібання ґудзиків і зав’язування шнурків. Пальчики потрібно тренувати постійно. Чим краще моторика пальців, тим краще і зрозуміліше мова дитини.

Також ліплення з пластиліну сприяє розвитку моторики кистей і пальців. Тільки батькам треба стежити, щоб дитина, не спробувала пластилін на смак, краще не залишати дитину без нагляду в процесі такого цікавого заняття. Розвивати моторику рук можна і з допомогою роботи з ножицями, наприклад щось вирізати.

Ножиці можна придбати спеціальні дитячі, які захищають руки і пальці дитини від пошкоджень. Вирізання з допомогою ножиць чудово тренує моторику пальчиків дитини. Зазвичай дітям дуже подобаються такі заняття.

Для гарної звуко вимови має бути правильне мовне дихання. Мовне дихання важливо для плавності та виразності мовлення і інтонації. Порушити мовне дихання можуть серцево-судинні захворювання і збільшені аденоїди.

Для розвитку мовного дихання потрібно навчити дитину плавно видихати ротом. Таке навчання можна проводити за допомогою ігор, дитина буде вчитися, а заодно їй буде цікаво, адже відбувається це в процесі гри, а дітям будь-які ігри дуже подобається. Батькам потрібно пам’ятати, що такі ігри можуть викликати сильне запаморочення, тому потрібно робити перерви між такими іграми-вправами.

Звичайно, роль батьків при мовному розвитку своєї дитини дуже значна. У деяких випадках малюк буде повторювати звуки слідом за батьками, і йому це буде дійсно цікаво. Батьки також можуть використовувати спеціальну гімнастику з допомогою, якої буде розвиватися артикуляційна моторика.

Однак, якщо після певних зусиль з боку батьків, поліпшень особливо непомітно, тоді варто звернутися за допомогою до кваліфікованого фахівця. Далі професійно повинен займатися з дитиною логопед. Батькам не потрібно відкладати похід до логопеда, тому що чим більше проходить часу, тим більше зусиль потрібно докласти логопеду.

Для того щоб дитина вчилася правильно вимовляти слова, батькам потрібно стежити за своєю мовою, так як дитина буде брати з них приклад. Логопеди рекомендують не сюсюкати з дитиною, а розмовляти як з дорослим. Розмовляти можна повільно і спокійно, але вимовляючи при цьому не спотворені слова.

У той же час при спілкуванні з дитиною мова дорослого повинна бути для нього легкодоступна і зрозуміла. Потрібно уникати складних і незрозумілих слів. Якщо дитина не розуміє певні слова, роз’яснюйте їх, використовуючи зрозумілі для нього слова. Логопеди радять не карати дитину за помилки, які він робить, вимовляючи слова.

Такий підхід навряд чи дасть позитивний результат. Дитину потрібно хвалити, тоді він буде намагатися докладати ще більше зусиль. Також логопеди рекомендують, щоб дитина перебувала в компанії своїх однолітків. Таке спілкування може посприяти швидкому розвитку її мовлення. Але це може і не спрацювати, дитині крім цього може знадобитися допомога фахівця.

Успіх залежить від своєчасного звернення до логопеда. Якщо на ранніх стадіях виявити мовні порушення, і почати своєчасне навчання, то результат буде досить успішним. Крім того, що з дитиною займаються навчені люди, батькам також важливо приділяти своїй дитині достатньо часу і уваги. Батькам потрібно як можна більше спілкуватися з дитиною, разом гратися і закріплювати знання, отримані на заняттях з логопедом.